ماه توت‌فرنگی

۵ مطلب در تیر ۱۴۰۰ ثبت شده است

خون به دلمون کردن تو این مملکت. خدا مسببش رو خودش جواب کنه. به جز فحش و نفرین هیچی ندارم نثار مسبب های این بلاهای انسانی بکنم. دعا می‌کنم نجات پیدا کنیم‌. یه روز همگی یه عید واقعی و خوشحال داشته باشیم. یه روزی که عاشق زندگی کردن توی وطنمون باشیم.

 

می‌خوام راجع‌به مامان بودن بنویسم. بیایید یه لحظه مامان بودن رو تصور کنیم.

یه جوجه طلایی کوچولو داریم که مسئولیت مراقبتش، بزرگ کردن و تربیتش و همه چیش با ماست. شب و روزمون رو گرفته و ۲۴ ساعته باید بهش سرویس بدیم. خب خیلی سخته، اما باحال و جذاب نیست؟

یه گل رو اگر رشد بدیم و بزرگ شدنش رو ببینیم کلی خوشحال می‌شیم، حالا تصور کنید یه انسان رو بزرگ کنیم و با تخیل خودمون شخصیتش رو بسازیم. مثل یه صفحه سفید می‌مونن بچه‌ها. پاک، واقعی و البته رو اعصاب‌. اینکه یکی بهمون بگه مامان جذاب نیست؟ حس خیلی سنگین، مبارک و خاصیه! مامان! یعنی ما مامان شدیم؟ یعنی ما هم قراره نذاریم بچه‌ها کوکوها را بدزدن؟ یعنی ما هم قراره ببریمشون مدرسه؟ ازشون محافظت کنیم و اعتماد‌به‌نفسشون رو بالا ببریم؟

 

مامان بودن هرچقدر هم سخت باشه ولی می‌ارزه به نظرم. البته به شرطی که گل خوبی رو پرورش بدیم و وارد جامعه کنیم.

به نظر من یه مامان وقتی خوب، مهربون و کارآمده که خودش هم خوشحال باشه پس نباید از حال دل خودمون غافل باشیم. و اینکه هر چقدر هم پا درد بگیریم، چنین عکس و حالی، می‌شوره می‌بره:

این خانم هم بریتنی اسپیرز هستن که هیچ شناختی از خودش و فیلماش و آهنگاش ندارم. فقط ماجرای این عکس رو می‌دونم. یه روز که این خانم با این وضعیت توسط پاپاراتزی‌ها دنبال می‌شه، پناه می‌بره به یه کافه که شاید صاحبش کمکش کنه. ولی صاحب کافه بهش می‌خنده و ازش عکس می‌گیره.

حتی وضعیت اسفناک این خانم رو هم مهر اون بچه به نظرم از بین می‌بره.

  • ماه توت‌فرنگی

لاک زدم و خوشحالم.blushcheeky

  • ماه توت‌فرنگی

Childpose یک حرکت یوگا هستش که دو زانو می‌شینیم، شکم رو میاریم روی رون‌ها، خم می‌شیم( سعی می‌کنیم که باسن روی پاشنه پا باشه و روی هوا نیاد) و پیشونی رو می‌ذاریم روی زمین. دست‌ها رو می تونیم به سمت جلوی سر دراز کنیم و کف اون‌ها رو بذاریم زمین یا بیاریم و کنار رون‌ها دراز بشن. 

تا همین چند روز پیش این حرکت برای من مثل باقی حرکت‌ها بود تا اینکه وقتی خیلی عصبانی شدم و ناخودآگاه درحالی که سعی در حفظ ضربان تنفس‌هام داشتم، رفتم توی حالت child pose. اونجا بود که فهمیدم چرا این حرکت چنین اسمی داره. البته یه فلسفه من درآوردی شد و نمی‌دونم واقعیتش چیه‌.

اون حرکت باعث شد خیلی آروم بشم. احساس یه بچه کوچیک که پناه برده به یه نیروی اعظم، شبیه حسی که همیشه توی سجده دارم. تمام خشم و غم و فکرم رو سپردم به زمین و آروم شدم. همینقدر ملموس و راحت. 

  • ماه توت‌فرنگی

بچه‌ها تا تولدم تقریبا شش ماه مونده و از الان افسردگی تولد رو دارم. چرا؟ چون نمی‌تونم این عدد رو قبول کنم و با خودم می‌گم چه فعل بزرگی رو تا این سن انجام دادم؟ این اون جایی بود که من می‌خواستم؟ چی کار باید بکنم؟ 

 

 

بچه‌ها متاسفانه ما خانما خیلی افراد رو تو زندگی داریم که دوست دارن جای ما تصمیم بگیرن. از داداش و بابا بگیر تا شوهر و غیره. حتی مورد داشتیم طرف دوست‌پسرش هم فکر کرده حقی داره که حرفی بزنه! البته بعضی‌ها شرایط بهتری در خانواده‌شون دارن ولی اغلب اینطور نیست. شاید در آینده کمتر دخالت بشه تو زندگی خانما ولی تا الان که اینطوری بوده. 

حالا به همین دلیل بالا در حال حاضر رو مود منفی هستم و گفتم بیام بنویسم یه کم دلم وا بشه‌. معمولا نوشتن حالم رو بهتر می‌کنه. می‌خوام یه صحنه که دوستش دارم رو توصیف کنم:

 

وسط ظهر هستش و تقریبا همه دارن چرت ظهرگاهی‌شون رو می زنن. بیرون هوا گرمه و آفتاب وسط آسمونه. توی روزهای خرماپزون هستیم اما به لطف درختا و نزدیکی به کوه، کمی از شدت گرما کم میشه.

زیر سایه درخت گردو روی سنگ هایی که توی خنکای سایه داغ نشدن می شینیم. صدای فس فس و جیر جیر و هیس هیس حشره های لای بوته‌ها حتی یه ثانیه هم قطع نمی‌شه. کم‌کم ما هم توی اون سردی  لذت‌بخش سنگ‌ها و سایه  وسط گرما چرتمون می‌گیره و دراز می‌کشیم. نور خورشید از لابه‌لای برگ‌های پهن و سبز گردو یه بخش کوچیک از گونه‌مون رو نوازش می‌کنه. یه نفس عمیق می‌کشیم و همه‌ی اتفاق‌ها، غم‌ها و دل‌مشغولی‌ها برای ثانیه‌های کوتاهی هم که شده از ذهنمون پاک می‌شه. 

 

* عنوان هم قسمتی از آهنگ مرتضی پاشاییه. 

  • ماه توت‌فرنگی

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه، بسم الله گویان کرکره وبلاگ جدید رو بالا می‌کشم. به همه خوانندگان و همچنین خودم خوش‌آمد می‌گم و امیدوارم اوقات خوشی رو با هم سپری کنیم.

پس از حدود یک ماه با مشقت فراوان این اسم رو انتخاب کردم و هنوز خودم هم باهاش انس نگرفتم. در انتخاب اسم صورتی بسیار دودل بودم اما به چند دلیل تصمیمم رو قطعی کردم:

۱. متوجه شدم که اسم صورتی در انگلیسی نشانه شادی، صحت و سلامتیه.

۲. براساس بررسی‌های انجام‌شده در اروپا و ایالات متحده، صورتی رنگی است که اغلب جذابیت، ادب، حساسیت، شیرینی، کودکی، زنانگی و عاشقانه را تداعی می‌کند. ترکیبی از صورتی و سفید با عفت و بی‌گناهی همراه است.( منبع ویکی‌پدیا)

۳.

قشنگ نیست؟ 

 

حالا چرا ماه توت‌فرنگی؟ خب من ماه رو خیلی دوست دارم. این ماه توت‌فرنگی هم خیلی اسم جذابیه، ولی علت اصلی انتخابم اینه که چی قشنگ تر از یه ماه کامل و بزرگ اونم توی فصل توت‌فرنگی؟ خیلی شاعرانه، خیال‌انگیز، جودی ابوت‌طور و امید به زندگی‌دهنده هستش. 

 

خلاصه که خوش اومدیم همگی. :)

  • ماه توت‌فرنگی